Production Manager 1/2022 DEMO | Page 19

i wygodnego świata . Ma to być osiągnięte przez autonomiczne dostarczanie informacji , którą dana jednostka czy grupa uważa za wartościową lub użyteczną . Wymaga to automatycznego szacowania w czasie rzeczywistym , jakie informacje są przydatne lub interesujące dla danych osób i grup oraz ich bezbłędnego dostarczania . Tymczasem toniemy w morzu informacji . Znalezienie i pobranie właściwej staje bardzo czasochłonne . Istnieje też problem fałszywych informacji , dzięki czemu można łatwo przeoczyć te bardzo ważne . Jest to problem samego ICT . Konieczne jest więc zintegrowanie eksploracji danych i rozpoznawania środowiska z szacowaniem i podejmowaniem decyzji . Pojawiła się w tym celu petycja do rządu , aby wesprzeć budowę pierwszej na świecie , specyficznej dla Japonii informacyjnej infrastruktury społecznej , uwzględniającej dwa obszary :
• komunikację międzyludzką – rozpoznawanie i szacowanie interesów drugiej strony oraz dobieranie zgodnie z nią przekazu . Pozwala to na lepszą komunikację między jednostkami , ale najprawdopodobniej głównym nurtem jest dopasowanie reklamy do naglącej potrzeby jednostki lub grupy ,
• alarmowanie o zagrożeniach – Japonia stopniowo buduje coraz lepszy system , który wyszukuje informacje o otaczającym środowisku unikalnym dla danej osoby , autonomicznie przewiduje niebezpieczeństwo i uruchamia alarm . Szczególnie ważne staje się wykrywanie z wyprzedzeniem informacji o katastrofach , jak osuwiska w górach , których nie można uwzględnić w prognozie pogody , i raportowanie zagrożenia tylko do zainteresowanej osoby .
Aby człowiek mógł naprawdę wyłowić i wykorzystać ważne dane z oceanu informacji , konieczne jest autonomiczne zawężenie tej informacji . Wymagana jest możliwość wychwycenia konkretnej informacji , istotnej już nie tylko dla całego kraju czy rejonu , ale dla konkretnej grupy , a nawet jednostki . Mówiąc o zasobach , trochę odmienne będzie podejście Japonii od zrozumienia tematu w Polsce . Japonia , jako kraj o małej ilości zasobów mineralnych i dużej liczbie kataklizmów , które w każdej chwili mogą odciąć dostawę wody , żywności , prądu czy gazu , musi skupiać się na znalezieniu minerałów oraz ograniczeniu ryzyka utraty zasobów . Jednym z rozwiązań , jakie się proponuje , jest technologia ICT , zbieranie i zarządzanie informacją . Pełna i aktualna informacja może nie tylko zapobiec problemom ekonomicznym , ale także pomóc w ratowaniu życia . Firmy handlowe zbudowały system dostawy zasobów wszelkiego rodzaju . Nie zawsze rezultat był pozytywny dla mieszkańców Japonii , ale budował krajową ekonomię . Dominacja wielkich firm skutkuje lokalnymi problemami , miejscowy rolnik musi bowiem konkurować z zagraniczną ogromną plantacją i traci klientów . Z tego względu powstaje pytanie , czy dbanie ogromnych firm jedynie o swoje przychody jest etyczne i pożyteczne dla społeczeństwa . Zastosowanie ICT ma swoje zalety , jednak podobnie jak dzieje się to z rolnictwem , wiele dziedzin uzależni się od firm dostarczających dane , a to może kreować nowe formy niewolnictwa . Temat etycznego zarządzania zasobami przy ich stałym deficycie będzie bardzo ważny , biorąc pod uwagę , jak wiele firm , ba !, nawet rządów , działa niby zgodnie z prawem , ale bardzo nieetycznie . ●
17
KAZUYOSHI
TSUYUKUSA ( 露草和賛 ) – CEO Commelina Int .
Obywatel Japonii , w której przebywa od 1980 roku . Absolwent Uniwersytetu Nanzan w Nagoi . Pierwszy Polak zatrudniony przez Toyota Motor Corporation w Japonii . W latach 2000 – 2006 przedstawiciel Toyota Motor Corporation na Polskę oraz Czechy . Odpowiedzialny za powstanie fabryki w Wałbrzychu , pomagał przy budowie zakładu w Jelczu i rozruchu fabryki Toyota Peugeot Citroen Automobile ( TPCA ) w Kolinie w Czechach . Rzecznik i osoba kontaktowa w Toyocie dla ambasad krajów europejskich w Japonii , odpowiedzialny za organizowanie wizyt przedstawicieli rządów i rodzin królewskich Europy w Toyocie . Miał przyjemność pracować m . in . z ministrem zdrowia Norwegii , ministrem transportu Niemiec , ministrem spraw zagranicznych Polski , księciem Monako oraz królem Szwecji .